top of page

Mesafeli Satış  Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

MADDE 1- TARAFLAR 

1.1. SATICI:

Ünvanı: Odeco Tasarım Dekorasyon Mobilya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Mail: info@odeco.com.tr

Telefon: +90 (232) 478 20 42

 

1.2 ALICI, İş bu sözleşme kapsamında ALICI www.odecolife.com internet sitesinden sipariş veren kişidir. ALICI’ nın,  üye olurken veya sipariş verirken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınacaktır.

 

MADDE 2- KONU İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nınSATICI'ya ait SATICI internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN  Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli satıcıya ait www.odecolife.com adresinde  belirtildiği gibidir.

MADDE 4- TESLİMAT 

SATICI, gönderilerini anlaşmalı kargo firması ile şubesi bulunan bölgelere en geç 15 gün içerisinde gönderecektir. Şube bulunmayan ve teslimat noktasının kargo şirketinin dağıtım bölgelerinin dışında bulunması sebebiyle teslimatın gecikmesi durumlarında, teslimat esnasında oluşabilecek hasarlardan yadateslimat yapılamasından www.odecolife.com sorumlu değildir. 

 

MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER 

5.1- SATICI internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini iş bu sözleşmenin elektronik ortamda okuduğunu ve kabul ettiğini onaylaması ile beyan eder. 

5.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. 

5.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. 

5.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ile teslim edilmesinden sorumludur. 

5.5- SİPARİŞ TAKİBİ (İnternet üzerinden online siparişler için)Online olarak www.odeco.com.tr uzantılı sitemizden verilen siparişler sipariş formunda belirtilen zaman toleransı içinde periyodik olarak her gün, gün içinde belli saatlerde kontrol edilmektedir. Saat 17:00' den sonra verilen siparişler ertesi gün değerlendirilir. Sipariş transferi paralel olarak kullanılan alternatif yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Sipariş formumuz aracılığı ile tarafımıza iletmiş olduğunuz sipariş bilgileri, veri tabanımıza kaydedilmektedir ve ek olarak hem işyerimize hem hizmet sunucumuza e-posta yolu ile aktarılmaktadır.  Veritabanı veya e-posta sistemlerinde meydana gelebilecek olası herhangi bir soruna karşı veritabanımız ve e-posta kutularımız hem tarafımızca hem hizmet sunucumuz tarafından periyodik olarak kontrol edilmektedir. Sipariş sistemimiz herhangi bir sorun nedeniyle siparişinizi tarafımıza iletilemiyorsa ziyaretçi sipariş sırasında durumdan haberdar edilmektedir. 

5.6- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması yada Ön Bilgilendirme Formunun elektronik ortamda teyid edilmesi şarttır. Alıcının Ön Bilgilendirme Formunun elektronik ortamda teyid edilmesi, ürün bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 

5.7- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartından yapılan tahsilat sonrasında ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. 

5.8- Ödeme Kredi Kartı, Debit Kart ya da havale yolu ile yapılmaktadır. Dünyanın en üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI-DSS 1. Seviye sertifikasına sahip İyzico güvenli ödeme sistemini ile maksimum seviyede güveli hizmet sunulmaktadır.Nakit alımlarda, söz konusu sipariş bedeli ve banka bilgileri müşteriye mail yoluyla iletildikten sonra havale yapılması ile müşteri açısından alış süreci tamamlanır. Havalenin şirket hesabına girmesi ile birlikte yukarıda belirtilen TESLİMAT UYGULAMASINA geçilir ve belirtilen sürelere riayet edilir. Sistem herhangi bir sorun nedeni ile işlemi gerçekleştiremiyorsa yada ödeme yapılmadıysa sistem sayfası sonucunda ziyaretçimiz bu durumdan haberdar edilmektedir.  Tüm fiyatlarımız TL baz alınarak düzenlenmiştir. Yurt dışı siparişlerde ödeme günü kuru dikkate alınacaktır. 

5.9- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI  teslimat için engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadarki gecikmeyi kabul eder . ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 3 hafta içerisinde kendisine nakten ve defaten ödenir. 

5.10-   SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite yada fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir veya ALICI'nın bilgisi dahilinde siparişi iptal edebilir.

5.11-   SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir ve 10 günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ya iade eder.

5.12- ÜRÜN GARANTİSİ Mağazamızdaki ürünlerin tamamı tarafımızdan imal edilmiştir. Bu sebeple, özel talepler mail ile alınmakta, yazılı mailler tarafımızdan arşivlenmektedir. Teslim edilen ürünün sipariş edilen üründen farklı özelliklerde olması yada teşhir edilen ile aynı özelliklerde olmaması halinde tüketici 4077 sayılı yasa ile korunmaktadır. Ürünler, tüketicinin korunması yasası gereğince garanti altındadır. 

5.13- İşbu sözleşme, ALICI tarafından elektronik ortamda onaylanıp, satın alma işlemi gerçekleştiğinde geçerlilik kazanır. 

MADDE 6- CAYMA HAKKI ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için teslim alınan ürünün bu süre içinde SATICI'ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI' ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. 

 

Bu hakkın kullanılması halinde,
 
a) 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır)
 
b) İade formu,
 
c) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 
d) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasında itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve alıcıyı borç altına sokan belgeleri ALICI’ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 
e) ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.
 
f) Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

 

MADDE 7- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, özel sipariş ile müşteri-alıcı için üretilmiş, müşteriye özel yapılmış ürünler olup, cayma hakkı kullanılamaz. 

MADDE 8- GENEL HÜKÜMLER 

8.1- 18 yaşından küçük kişiler SATICI’dan alış-veriş yapamaz. 

8.2- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir 

MADDE 9- YETKİLİ MAHKEME İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile İzmir Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 

MADDE 10- YURTDIŞI ALIŞVERİŞ PROSEDÜRÜ

Alışveriş bedeline göre uygulanan kargo ücretinden muafiyet yurt dışı siparişler için uygulanamamaktadır. Yurt dışı (KKTC dahil) siparişleriniz için öncelikle satın almayı düşündüğünüz ürünleri belirleyiniz. Ödeme yapmadan önce belirlediğiniz bu ürünleri e-posta ile bize bildiriniz. Ürünlerinizin yurt dışı kargo ücreti hesaplanarak size yine e-posta ile bildirilecektir. Kargo ücreti ile birlikte ürün bedelinin ödemesi tarafımıza ulaştıktan sonra siparişiniz gönderilecektir. Her ülkenin gümrük mevzuatı farklı olduğu için, alıcının bulunduğu ülke gümrük mevzuatından doğan sorumluluklar alıcıya aittir.  Yurt dışı siparişlerde "önceden havale" veya "Mail order" ile ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.

bottom of page